ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA CHROŚNA 2014

Piękna, niemal letnia pogoda stanowiła wspaniałą oprawę imprezy p.n. Święto Pieczonego Ziemniaka zorganizowanej 5 października br. w Chrośnie przez solecki Klub Turystów Rowerowych TORPEDO wraz z Bydgoskim Klubem Turystów Rowerowych TURKOLE.
Przy gościnnej świetlicy spotkało się 130 osób. Organizatorzy gościli turystów z Bydgoszczy, Torunia, Piły, Grudziądza, Włocławka i Solca Kujawskiego. Przybyli również sympatycy oraz gość honorowy Pani Teresa Substyk - burmistrz Miasta i Gminy Solec Kujawski.
Rozegrano kilka konkurencji sportowych w tym tradycyjnie rzut ziemniakami do celu, nagrodzono osoby, które przygotowały dowcipne kompozycje z ziemniaków. Delektowano się również ziemniakami upieczonymi w ognisku.
Organizatorzy serdecznie dziękują sołectwu Chrośna za udostępnienie terenu przy świetlicy oraz sponsorom za wsparcie - Urzędowi Miasta i Gminy w Solcu Kujawskim oraz firmom - Drobex, ALJOT i MASTER.

Tekst i foto Danuta Adamczyk.