KLUBOWY  DZIEŃ ŚWISTAKA

2007-10-20

Można by napisać  ach co to był za dzień.! Na zaproszenie klubu rowerowego  Kujawiak z Inowrocławia wybraliśmy się do nich z wizytą. Pogoda była już wczesnozimowa ale nie przeszkodziło to nam w zrobieniu ca 30km . Zwiedziliśmy Kalwarię w Pakości przepiękny kościół ,który powstał na ruinach zamku średniowiecznego a także mogliśmy podziwiać relikwię z Krzyża Świętego. Przewodnik  który  nas oprowadzał to pasjonat z jakim ja osobiście po raz  pierwszy się zetknęłam .Z wielkim zaangażowanie Pan Zbyszek opowiadał nam o bardzo ciekawej historii Pakości i okolic. Widać że wkłada całe serce w to co robi, cieszy się ogromnym szacunkiem u braci zakonnych jednego z nich mieliśmy okazję poznać to brat Grzegorz ,który na damskiej części obu klubów zrobił ogromne wrażenie. Gościnność naszych przyjaciół z Inowrocławia naprawdę jest przysłowia, po ciężkim powrocie w deszczu i gradzie na działce Państwa Świstaków czekała gorąca herbata ,kawa i gotowa pieczona kaszanka oraz  znakomite bułeczki z masełkiem i czosnkiem-palce lizać. Halinka, Basia i Maria znając nasze apetyty przygotowały dodatkowo znakomite sałatki oraz domowe ciasto to był raj dla naszych kubeczków smakowych. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKO!!!!!!!!

TORPEDO KUJAWIAK 20-10-2007 PAKOŚĆ

Grupa  przy relikwiach

Pierwsza stacja

Kanoniczna odległość zachowana

Naprawdę z zaciekawienie słuchano!!

Ciąg dalszy opowieści przewodnika

Pan Zbyszek człowiek renesansu

Na gościnnej działce M.W.Świstak

W kogo one tak wpatrzone?

Zabawa  na 102